Αθλητικές Δραστηριότητες Σχολικού Έτους 2005-2006

Η ομάδα ποδοσφαίρου του 2ου ΤΕΕ Τρικάλων

Στη φωτογραφία η ομάδα ποδοσφαίρου του 2ου ΤΕΕ Τρικάλων σχολικού έτους 2005-2006 που έλαβε μέρος στο πρωτάθλημα Λυκείων Νομού Τρικάλων.
Όρθιοι από αριστερά: Κουγιούμης-Μπλέκος-Μεσιακάρης-Ρέμπελος-Νταλάσης-Ζαμπακάς-Αλεξίου-Παππάς-Κοτσίρας Χρ.-Δίπλας (συνοδός)-Κοτσίρας Ν. (συνοδός).
Καθιστοί από αριστερά: Μπανάσιος-Μάμαλης-Ζάχος-Ανδριόπουλος-Μπατάλας-Τζαναβάς-Βρατσίστας .

Συνολικά στο πρωτάθλημα Λυκείων Νομού Τρικάλων σχολικού έτους 2005-2006 έλαβαν μέρος 18 Λύκεια. Η ομάδα του 2ου ΤΕΕ Τρικάλων προκρίθηκε στον προκριματικό γύρο νικώντας την ομάδα του Τ.Ε.Ε Καλαμπάκας με 3-1 στα πέναλτυ αφού ο κανονικός αγώνας έληξε με 0-0.
Στη συνέχεια (προημιτελικό γύρο) έχασε από την ομάδα του 2ου Ενιαίου Λυκείου Τρικάλων με 3-0 (ημίχρονο 0-0) και αποκλείστηκε από τη συνέχεια των αγώνων.

Σιμιτσής Σωτήριος
Καθ. Φυσ. Αγωγής 2ου ΤΕΕ