Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου (27-10-2003)

Τη Δευτέρα 27-10-2003 γιορτάστηκε στο 2ο ΤΕΕ η επέτειος του ΟΧΙ. Ο Δ/ντης του σχολείου κ. Κων/νος Ρίζος παρέδωσε τη σημαία στην αριστούχο μαθήτρια του σχολείου και έγινε η απονομή επαίνων και βραβείων σε όλους τους μαθητές του σχολείου που αρίστευσαν. Η χορωδία μας τραγούδησε τραγούδια εκείνης της εποχής, μαθητές και μαθήτριες απήγγειλαν ποιήματα ενώ η ομιλία έγινε από την καθηγήτρια κα. Αβδελίδου Ελένη.
Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι καθηγήτριες κα Παππά Κων/νιά και Ευαγ.Μπαρούτα

Στη συνέχεια έγινε κατάθεση στεφάνου στο μνημείο των πεσόντων από μαθητές του σχολείου μας.
Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με τη τη συμμετοχή του σχολείου μας στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου, που πραγματοποιήθηκε ανήμερα, στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων.