Ημέρα σταδιοδρομίας (11 Μαίου 2004)

Την Τρίτη 11 Μαΐου 2004 στις 9 π.μ.στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Τρικάλων διοργανώθηκε από το σχολείο μας "Ημέρα Σταδιοδρομίας". Σκοπός της εκδήλωσης ήταν η προσέγγιση των μαθητών του 2ου ΤΕΕ με τους πιθανούς μελλοντικούς εργοδότες τους, ακολουθώντας την γενικότερη φιλοσοφία της ΤΕΕ, που είναι ο συνδυασμός της γενικής παιδείας με την εξειδικευμένη τεχνική και επαγγελματική γνώση με σκοπό την επαγγελματική ένταξη στην αγορά εργασίας. Οι ομιλητές της εκδήλωσης ήταν οι εξής: Ρίζος Κων/νος - Διευθυντής 2ου ΤΕΕ Τρικάλων, Κουρεντής Νικόλαος - Διευθυντής Β’/Θμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων, Παϊζάνου Σωτηρία - Εκπρόσωπος ΚΕΣΥΠ, Φωλίνας Αθανάσιος - Προϊστάμενος Θεμάτων Τεχνικής & Επαγγελματικής Εκπαίδευσης, Κρεμμύδας Κων/νος - Πρόεδρος Γεωπονικού Συλλόγου Τρικάλων, Κουτελίδας Αχιλλέας - Πρόεδρος Ν.Ε. Τεχν. Επιμελητηρίου Τρικάλων, Γρηγορίου Θωμάς - Εκπρόσωπος του Οικονομικού Επιμελητηρίου Θεσσαλίας, Τσιφωντίδου Μιμή - Πρόεδρος Συλλόγου Διακοσμητών Θεσσαλίας.Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές και οι καθηγητές του σχολείου με μεγάλο ενδιαφέρον. Ακολούθησε δεξίωση.