Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου (27-10-2005)

Η εορταστική εκδήλωση για την 28η Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε φέτος στο σχολείο μας στις 27 Οκτωβρίου 2005. Για την εκδήλωση αυτή χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του νέου κτιρίου του σχολείου μας. Η γιορτή ξεκίνησε με την ανάγνωση του πρακτικού από την υποδιευθύντρια κα Φιλιππακοπούλου Αγγελική και συνεχίστηκε με την παράδοση της Σημαίας στη Σημαιοφόρο του Σχολείου Ζμπέκου Παρασκευή και την απονομή επαίνων και βραβείων από τον Δ/ντή του σχολείου κ. Ρίζο Κων/νο. Ομιλία εκφώνησε η καθηγήτρια κα Τζέλη Μαρία. Συμμετείχαν οι μαθητές Βρατσίστας Θεόδωρος, Πούσκινα Όλγα, Θωμά Μαριάνα, Κατσίκα Χριστίνα καθώς και τα παιδιά της χορωδίας υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας Παρασίδου Ελισάβετ.

Παρακολουθήστε videos με τη χορωδία του σχολείου και δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση.

Videos (σε μορφή mpeg)
"Tα πολυβόλα"