Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου (27-10-2006)

Στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου εορτάστηκε και φέτος η ηρωική αντίσταση των Ελλήνων στην επίθεση των Ιταλικών στρατευμάτων το 1940. Η εκδήλωση της 27ης Οκτωβρίου 2006 ξεκίνησε με την ανάγνωση του πρακτικού από τον διευθυντή του σχολείου κ.Ρίζο Κων/νο και συνεχίστηκε με την παράδοση της σημαίας στο μαθητή Δίπλα Άγγελο και την απονομή επαίνων και βραβείων. Την καθιερωμένη ομιλία εκφώνησε η καθηγήτρια Κανέλα Καίτη ενώ τη χορωδία συντόνιζε η καθηγήτρια Γούναρη Κων/νιά. Ποιήματα απήγγειλαν οι μαθήτριες Πούσκινα Όλγα, Κρομμύδα Έφη, Γιοντζή Αλεξάνδρα και Παναγιώτου Αρετή.
Την επόμενη ημέρα το σχολείο συμμετείχε στην καθιερωμένη παρέλαση που πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Σιμιτσή Σωτηρίου.