Εγκαίνια του κτιριακού συγκροτήματος του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων

Την Παρασκευή 4 Απριλίου 2008 πραγματοποιήθηκαν τα εγκαίνια του κτιριακού συγκροτήματος, στο οποίο στεγάζεται το 2ο Επαγγελματικό Λύκειο Τρικάλων. Το νέο σύγχρονο διδακτήριο, που βρίσκεται στη συνοικία του Πύργου, εγκαινίασε ο Υπουργός Παιδείας κ. Ευρυπίδης Στυλιανίδης.

Παρόντες στην εκδήλωση ήταν ο υφυπουργός Παιδείας κ. Σπύρος Ταλιαδούρος, ο υφυπουργός Οικονομίας κ. Νίκος Λέγκας, ο βουλευτής Τρικάλων κ. Χρήστος Χάιδος, ο Νομάρχης Τρικάλων κ. Ηλίας Βλαχογιάννης, ο Δήμαρχος Τρικκαίων κ. Μιχάλης Ταμήλος, ο περιφερειακός διευθυντής εκπαίδευσης κ. Αργύρης Χαδούλης, υπηρεσιακοί παράγοντες του Υπουργείου Παιδείας, σχολικοί σύμβουλοι, διευθυντές, καθηγητές, μαθητές του σχολείου καθώς και πλήθος εκπροσώπων φορέων του νομού.

Τα εγκαίνια ετέλεσε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Τρίκκης και Σταγών Αλέξιος. Μετά τους σύντομους χαιρετισμούς και τις ομιλίες, ακολούθησε η κοπή της κορδέλας από τον Υπουργό Παιδείας κ. Στυλιανίδη και περιήγηση στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου.