Χριστουγεννιάτικο Bazaar (21-12-2017)

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2017 η καθιερωμένη Χριστουγεννιάτικη Αγορά του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων. Οι επισκέπτες είχαν τη δυνατότητα να βρουν μεγάλη ποικιλία χριστουγεννιάτικων δώρων, που έγιναν με αγάπη και μεράκι από τους μαθητές στα εργαστήρια του σχολείου μας, στα πλαίσια των μαθημάτων των ειδικοτήτων που λειτουργούν στο 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων αλλά και στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ .

Οι μαθητές, ως δημιουργοί και καλλιτέχνες, εξέθεσαν τις πρωτότυπες δημιουργίες τους, που ήταν στολίδια ξύλινα, πάνινα και μεταλλικά, ξύλινες κατασκευές, ημερολόγια, κοσμήματα, διακοσμητικά και χρηστικά αντικείμενα, γούρια, χειροποίητα σαπούνια, καθώς και σπιτικά εδέσματα, γλυκά πάσης φύσεως, λικέρ, μαρμελάδες, φρέσκα κηπευτικά από τον κήπο μας κ.α.