Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου (25-10-2002)

To 2o TEE Tρικάλων γιόρτασε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Η γιορτή ξεκίνησε με την παράδοση της Σημαίας στη Σημαιοφόρο του Σχολείου Τζέλη Γεωργία και την απονομή επαίνων και βραβείων από τον Δ/ντή του σχολείου κ.Ρίζο Κων/νο. Μαθητές παρουσίασαν ποιήματα και αφηγήσεις σε στίχους Αθαν. Παπαθανασίου, Άγγελου Σικελιανού, Οδυσσέα Ελύτη και άλλων, ενώ η χορωδία τραγούδησε τραγούδια της Σοφίας Βέμπο μεταφέροντάς μας για λίγο στο κλίμα εκείνης της εποχής.
Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι καθηγήτριες κ.Ευαγ.Μπαρούτα, κ.Αικατ.Τσίνα και κ.Σωτ.Σαμαλή

Δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση αλλά και από τη συμμετοχή του σχολείου μας στην παρέλαση της 28ης Οκτωβρίου, που πραγματοποιήθηκε ανήμερα, στο κέντρο της πόλης των Τρικάλων