Εκπαιδευτική Επίσκεψη της ειδικότητας Β. Βρεφονηπιοκόμων (17-02-2016)

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικών επισκέψεων του Σχ. Έτους 2015-2016 οι μαθητές της ειδικότητας Β. Βρεφονηπιοκόμων του 2ου ΕΠΑ.Λ Τρικάλων πραγματοποίησαν στις 17-02-2016 εκπαιδευτική επίσκεψη στον πολυχώρο Τέχνης «Scoop Art Gallery» (Γλάδστωνος 5, στα Τρίκαλα), της κας Πηνελόπης Σχιζοδήμου.
Εκεί ξεναγήθηκαν στους χώρους της Gallery και συμμετείχαν σε βιωματικά εργαστήρια ζωγραφικής, πηλού, βιτρό και ψηφιδωτού.
Ευχαριστούμε θερμά την κα Πηνελόπη Σχιζοδήμου για την ευκαιρία που έδωσε στους μαθητές μας να έρθουν σε επαφή με μορφές τέχνης που στοχεύουν στην αισθητική και καλλιτεχνική καλλιέργεια τους και να τους προσφέρει πρακτικές γνώσεις, έτσι ώστε να προσεγγίσουν την τέχνη ως λειτουργικό μέσο έκφρασης.

Υπεύθυνες Καθηγήτριες
Μπαμπαλιάρη Χαρούλα