Eπίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων - Απρίλιος 2002

Στις 7 Απριλίου 2002 το 2ο ΤΕΕ Τρικάλων πραγματοποίησε επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων. Οι μαθητές και οι καθηγητές του σχολείου, που συμμετείχαν στην εκδρομή, ξεναγήθηκαν στον επιβλητικό χώρο της Βουλής, ενημερώθηκαν για την ιστορία και τον τρόπο λειτουργίας της από τον βουλευτή Τρικάλων της ΝΔ κ.Σκρέκα και αφού παρακολούθησαν το πρόγραμμα για τα 180 χρόνια από την απελευθέρωση της Ελλάδας από τους Τούρκους, συναντήθηκαν με τον πρόεδρό της κ.Α.Κακλαμάνη.
Στα πλαίσια αυτής της εκδρομής πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στην Ακρόπολη ενώ ευχάριστη ήταν και μια τυχαία συνάντηση με τον Ολυμπιονίκη κ.Ι.Μελισσανίδη.
Οι συνοδοί καθηγητές ήταν οι Βαργιάμη Δήμητρα, Νεγρήν Αδαμαντία, Γκάνια Ειρήνη και Νταράλας Παυσανίας.