Πρωταθλητές Τρικάλων 2022 και στον τελικό Θεσσαλίας - Αθλητικές διακρίσεις 2021-2022

Την Παρασκευή 13 Μαΐου 2022, πραγματοποιήθηκε στο 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων, τελετή απονομής κυπέλλου και μεταλλίων στην ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών για την κατάκτηση του σχολικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου του Ν. Τρικάλων για το έτος 2021-22, όπως και για την εξαιρετική εμφάνιση της ομάδας στον τελικό του Πανθεσσαλικού Σχολικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου.

Μετάλλια δόθηκαν επίσης σε τέσσερις μαθητές και μαθήτριες του σχολείου για τις διακρίσεις τους στην Α', Β' αλλά και Γ' φάση του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος Στίβου. Κατέλαβαν τρεις πρώτες και μία δεύτερη θέση!

Επίσης στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Tae-Kwon-do, μαθήτρια του σχολείου μας κατέλαβε την Τρίτη θέση πανελληνίως στην κατηγορία της.