Πρωταθλήτριες Νομού Τρικάλων 2018

Η ομάδα ποδοσφαίρου των κοριτσιών του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα στο σχολικό πρωτάθλημα του Νομού Τρικάλων για το σχολικό έτος 2017-2018 νικώντας στον τελικό την ομάδα του 3ου ΓΕΛ. Στον τελικό του πανθεσσαλικού πρωταθλήματος ηττήθηκε από την πρωταθλήτρια ομάδα του Νομού Καρδίτσας.

Στην ποδοσφαιρική ομάδα συμμετείχαν οι μαθήτριες: Σακελλάρη Σοφία, Καρά Σωτηρία, Κολέτσιου Ειρήνη, Μπαλατσού Νικολέτα, Άγκο Πάμελα, Γιαννούλα Στεφανία, Αβραμίδου Δήμητρα, Πολυμερου Βασιλική, Τζέλη Φανή, Τζιάτη Ηλιάνα, Γιάχο Γκρασιέλα, Μπρανκάι Οργκένα, Τσιλίκα Ευαγγελία, Παπαδημητρίου Ειρήνη, Φωτίου Ταξιαρχούλα, Γκαντζιού Μαρία.

Υπεύθυνος της ποδοσφαιρικής ομάδας ήταν ο Καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου Κυριαζής Θωμάς.