Στην εκπομπή της κας Στέλλας Χασάπη στο τηλεοπτικό σταθμό TV10

Με αφορμή τη δημιουργία και παρουσίαση της εφαρμογής "Η Ιστορία του Τρικαλινού Τύπου" η δημοσιογράφος κα. Στέλλα Χασάπη κάλεσε καθηγητές και μαθητές του σχολείου μας στην εκπομπή της "Ότι Αξίζει" στο τηλεοπτικό σταθμό TV10 το βράδυ της Πέμπτης 16 Φεβρουαρίου 2006.

Στη συζήτηση πήραν μέρος ο διευθυντής του 2ου ΤΕΕ κ.Κων/νος Ρίζος, οι υπεύθυνοι καθηγητές του πολιτιστικού προγράμματος Αβδελίδης Ευάγγελος και Αβδελίδου Ελένη και η (πρώην πλέον) μαθήτρια Λαγούδη Λουκία. Στην εκπομπή αυτή προβλήθηκε η εφαρμογή πολυμέσων που δημιουργήθηκε από τους μαθητές ενώ παρουσιάστηκαν και άλλες δραστηριότητες του σχολείου. Στην παρουσίαση της εφαρμογής βοήθησαν επίσης οι πρώην μαθητές και μέλη της δημιουργικής ομάδας Αργυρίου Χρήστος και Νέου Σοφία.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες που αφορούν την πολυμεσική εφαρμογή "Η Ιστορία του Τρικαλινού Τύπου".

Πατήστε εδώ για την παρουσίαση της εφαρμογής στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου.