Διήμερο γνωριμίας με το Πρότυπο ΕΠΑΛ - 2ο ΕΠΑΛ Τρικάλων (12 και 13 Απριλίου 2022)

Το ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΠΑ.Λ - 2ο ΕΠΑ.Λ Τρικάλων άνοιξε τις πόρτες του στην τοπική κοινωνία σε δυο ξεχωριστές ημέρες γνωριμίας και ενημέρωσης στις εγκαταστάσεις του στον Πυργετό Τρικάλων την Τρίτη 12 Απριλίου και Τετάρτη 13 Απριλίου 2022. Οι ενδιαφερόμενοι είχαν την ευκαιρία να περιηγηθούν στις εγκαταστάσεις του εκπαιδευτηρίου και να ενημερωθούν για τα έργα, τις εκδηλώσεις, τις δραστηριότητες και τις διακρίσεις του σχολείου και να βιώσουν από κοντά παράλληλες δράσεις που αναπτύσσουν και συμμετέχουν οι μαθητές κατά τη διάρκεια των σπουδών τους. Επίσης οι επισκέπτες ήρθαν σε επαφή με την εκπαιδευτική φιλοσοφία των Επαγγελματικών Λυκείων, τα μαθήματα, τους τομείς και τις ειδικότητες, τη σχολική καθημερινότητα, τις μελλοντικές ευκαιρίες σπουδών και τις επαγγελματικές διεξόδους που προσφέρει το Πρότυπο ΕΠΑΛ.