Διδακτική επίσκεψη στον Παιδικό Σταθμό «Ρόδι» (24-4-2018)

Στο πλαίσιο των διδακτικών επισκέψεων του σχολικού έτους 2017-2018 οι μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ Τρικάλων του τομέα Υγείας Πρόνοιας και Eυεξίας πραγματοποίησαν στις 24-04-2018 διδακτική επίσκεψη στον Παιδικό Σταθμό «Ρόδι». Εκεί ξεναγήθηκαν στου χώρους του σταθμού και ενημερώθηκαν από την υπεύθυνη για την οργάνωση και λειτουργία του.
Ευχαριστούμε την κα Αγορή Σέγγη για την ευκαιρία που έδωσε στους μαθητές μας να ενημερωθούν για επάγγελμα του τομέα τους. Επίσης να έρθουν σε επαφή με το θεσμό της Προσχολικής Αγωγής και να κατανοήσουν ότι αποτελεί ένα θεσμό - βάση δημιουργίας μελλοντικών δραστήριων πολιτών που θα είναι ικανοί να δώσουν ώθηση όχι μόνο στην οικονομική και πολιτιστική ανάπτυξη της κοινωνίας, αλλά και σε οποιαδήποτε άλλη μορφή ανάπτυξης.

Οι καθηγήτριες του τομέα
Αγγελική Καλίνη